Alelacele Bir Makyaj :))

Evden çıkmadan hemen 5 dakika da elime geçen ilk farlarla yaptığım bir makyaj. Makyaj bitiminde de fotoğraflarını çekip ertesi günü sizlerle paylaşmak istedim. Sizler de hemen 5 dakika da acil bir makyaj tapmak istediğiniz de küçük bir fikir olabilir.

 
Pastel Magic Touc kapatıcı göze uygulandıktan sonra ‘’Golden Rose Terracotta Eyeshadow’’ 120 numaralı tekli farını, göz çukuruna kadar çok hafif uyguladım. Çok hoş simli bakır kahve tonunda rengi var. Gözde duruşunu sevdim rengi tam olarak yansıtıyor.

Üzerine yine ''Golden Rose Purple Line'' 105 numara 5'li farın mat mürdüm rengi ve yine kahve tonundaki tekli farla hafif karıştırarak gölgesini yaptım. Kahve rengi göz kalemi ve hafif bir rimel ile makyajı bitirdim.
Golden Rose 'un 5'li far paleti benim gölge için kullandığım en sondaki mürdüm rengi olan far haricinde diğerlerinin maalesef rengi beklenilenin altında. Parmaklarımda da gördüğünüz gibi oldukça sürmeme rağmen renkler belirsiz . Sadece tekli olarak mürdüm rengini bulabilirseniz almanızı tavsiye ederim.İçerisinde bulunan far fırçası da maalesef kötü daha ilk kullanımda hemen parçalandı.Ancak benim gibi acil yapılan makyajlarda hafif bir renk olsun sadece derseniz ideal, fiyatları da çok uygun.Ben kolayda elime geçen bu farlar olduğu için bunları uyguladım siz kendi zevkinize göre elinizde bulunan istediğiniz başka renk farlar kullanabilirsiniz.
Göz kalemi ve eyeliner olarak ''Cecile Silky Eyeliner'' 15 numarasını kullandım.Oldukça kaliteli ve yumuşak uçlu olması, kullanımı daha da rahat olmasını sağlıyor.Ben beyaz tenli olduğum için benim elimde duruşu böyle.Kendi ten renginize göre sizde biraz daha farklı duracaktır.
Kaşlarımı doldurmak için genellikle far kullanmayı tercih ediyorum.Ancak bu sefer hemen hafifçe kullanıp çıkabilmek için ''Golden Rose Eyebrow'' benim kaç rengime uygun olan 103 numarasını kullandım.Arkasında aynı zamanda kaş fırçasının da bulunması açısından kullanımı oldukça pratik ve güzel. Sürekli elimin altında olduğu için kalem ucu biraz az ve dışı eskidi bile :) açmadan hemen kullandım. Maskara olarak da ''Maybelline Volum Express'' kullandım. Ben Maybelline'nin kullandığım tüm rimellerinden memnun kaldım.Çok uzun zaman geçmesine ve biraz kurumasına rağmen hala işe yarıyor.
Resimleri farklı alanlarda çektiğim için biri biraz karanlık ama renklerim gözümde duruşu daha net belli oluyor. Umarım beğenmiş sinizdir. :))  

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Wow,nekadar güzel gözlerin var, masallah! : )

Sihirli Makyaj dedi ki...

Çok teşekkür ederim :)

Yorum Gönder

Takipçilerim

Follow by Email